Rubriky
Cyklotrasy v ČR Cyklotrasy v Plzni a okolí Cyklotrasy v západních Čechách

Modrá turistická trasa Plzeň Nová Hospoda – zřícenina hradu Buben

  •  Výchozí místo: Plzeň
  •  Náročnost: 2 z 5
  •  Délka trasy: 14.8 km
  •  Celkové stoupání: 185 m
  •  Zájmové body: •Zřícenina

Popis trasy

Na trasu se napojíte v Plzni v Nové Hospodě. Pokud zde jste poprvé nebo nepoužíváte navigaci, vjezd na modrou turistickou trasu budete možná chvíli hledat. Téměř ihned najedete na lesní úzkou cestu s řadou kořenů. Do Vejprnic se dostanete po pár minutách, neboť první úsek trasy má klesající tendenci. Průjezd Vejprnicemi vede podél železniční tratě mezi domy. Nejedná se o moc záživnou pasáž a proto můžete využít některou z bočních lesních cest.

Krátkým přejezdem po částečně lesní a polní cestě se dostanete do Tlučné, kde vás bude čekat přejezd po asfaltové silnici. Modrá turistická trasa zde kopíruje cyklistickou trasu č. 2300. Lesní úsek nabízí spoustu technických pasáží v podobě ostrých zatáček či přejezdu kořenů.

Krátce po výjezdu z lesa po příjezdu do Myslinky budete muset přečkat druhý a poslední přejezd po asfaltové cesty. Po průjezdu Myslinky se krátce za autobusovou zastávkou dáte doleva a až na zříceninu hradu Buben vás bude čekat jen lesní či polní cesta. Po průjezdu chatovou oblastí u hradu na vás čeká prudký technický sjezd s uzavřenými zatáčkami, které prověří vaši techniku zvládání kola v nízkých rychlostech.

Kromě závěrečného sjezdu u hradu a dvou přejezdů po silnici je trasa nenáročná a je vhodná pro všechny bikery všech věkových kategorií.

Mapa trasy

Stáhnout GPX

Fotogalerie