Rubriky
Cyklotrasy v ČR Cyklotrasy v Plzni a okolí Cyklotrasy v západních Čechách

Cyklotrasa Plzeň Doubravka – Kokotské rybníky po červené a modré turistické trase

  •  Výchozí místo: Plzeň
  •  Náročnost: 3 z 5
  •  Délka trasy: 13.7 km
  •  Celkové stoupání: 360 m

Popis trasy

Na tuto trasu se vydáte nedaleko od Kostela sv. Jiří v Plzni na Doubravce. Na červenou turistickou značku se napojíte před železničním viaduktem koridoru Plzeň – Praha.Prakticky na samém začátku vás čeká stoupání na vrchol Chlum, na jeden z nejvyšších kopců na Plzeňsku. V první polovině pojedete po polní cestě po jen mírně do kopce. Po vjezdu do lesa se sklon cesty napřímí. Kromě toho přibude na techničnosti. Kořeny a ostré kameny vás donutí pracovat s těžištěm tak, aby jízda do kopce měla patřičnou hladkost.

Sjezd z Chlumu

Poslední úsek těsně před vrcholem nabídne sklon hodný nejlehčího převodu. Za odměnu vám bude pokoření 416m vrcholu s rozhlednou. Ještě větší odměnu vám však přinese hravý technický sjezd po červené z Chlumu do Bukovce.

Prudká stojka na Holý vrch

Krátce po sjezdu z Chlumu je připraven krátký asfaltový přejezd, který poslouží k nabrání sil a energie v podobě tyčinky či ovoce a doplnění tekutin např. iontovým nápojem, protože zanedlouho si budete moci vychutnat snad nejprudší výšlap na trase. Krátký, ale hodně výživný výšlap na Holý vrch. Odtud až do Dýšiny pojedete širokou, nenáročnou lesní či polní cestou téměř z kopce. Z celkové délky trasy tak ukrojíte rychle značný kus.

Po krátkém přejezdu otevřené polní cesty přijedete do Dýšiny. Zde červená turistická trasa pokračuje dále podél řeky Berounky. Vy však krátce za železničním přejezdem uhnete ostře doprava na modrou turistickou značku, odkud absolvujete nepříliš záživný úsek do nejnižšího místa na trase – do Nové Hutě. Zde se napojíte na NS Kokotské rybníky odkud absolvujete nejdelší, cca 2km výstup k nejvyššímu bodu na trase, na vrchol Ostrý kámen, odkud to je již jen z kopce pár set metrů k cíli trasy – Kokotským rybníkům.

Mapa trasy

Stáhnout GPX

Fotogalerie