Rubriky
Cyklotrasy v ČR Cyklotrasy v Krušných horách

Cyklotrasa č. 2000 z Nových Hamrů na Přebuz

  •  Výchozí místo: Nové Hamry
  •  Náročnost: 1 z 5
  •  Délka trasy: 9.1 km
  •  Celkové stoupání: 228 m

Mnohokrát lepší varianta k cestě z Nových Hamrů po silnici

Z malé vesničky v Krušných horách – z Nových Hamrů vede příjemná silnice do o několik desítek metrů výše položeného Jelení a Přebuzi. Provoz tu nebývá nikterak velký a rozbitá cesta nedává moc příležitostí pro rychlou jízdu, takže občasné projetí auta jistě nikoho nerozhodí. Na druhém břehu říčky Rolava však vede o mnoho příjemnější lesní cesta s označení 2000 s jen lehkým stoupáním a minimální technickou náročností. Díky tomu je to ideální varianta pro rodiny s dětmi, kteří chtějí poznávat krásy Krušných hor ze sedla kola.

Lesní úsek s kořeny a kameny

Na tuto trasu se vydáme na kraji Nových Hamrů u sjezdovky. Po mostu se dostaneme na druhý břeh Rolavy. Cesta směrem k Přebuzi kopíruje tok řeky a také díky tomu je sklon minimální. Na začátku úseku je náročnost trasy mírně vyšší. Cesta totiž vede lesem, kde se sem tam vyskytne nějaký ten vystouplý kořen či kámen, který může být obzvláště za mokrého počasí zrádný.

Druhá část u Přebuzi

Druhá část cyklotrasy blíže k Přebuzi změní svůj charakter. Z lesa vyjedete do otevřeného prostoru, kterým cesta prochází. Kolem vás se naskytnou nádherné pohledy do místních rašelinišť a nezaměnitelný ráz této krajiny vás doslova nadchne. Jízda jako stvořená na kochačku! Připravte se však na to, že okolo Přebuzi na otevřených místech téměř pokaždé fouká a snad vždy je to protivítr. Ten by vám ale neměl vzít chuť se na toto místo vydat. Jistě nebudete litovat tohoto výletu.

Tipy na další výlety

Z Přebuzi se můžete vydat opět směrem k Jelení, kde přibližně 3 kilometry od křižovatky naleznete bývalou německou továrnu na zpracování cínu Sauersack, můžete se vydat do nedaleko vzdálených Kraslic či navštívit nejvýše položený bod kraslicka Špičák.

Mapa trasy

Stáhnout GPX

Video z trasy

Fotogalerie