Rubriky
Cyklotrasy v ČR Cyklotrasy v Karlových Varech a okolí Cyklotrasy v západních Čechách

Karlovy Vary – Loket – Kozí hřbety

  •  Výchozí místo: Karlovy Vary
  •  Náročnost: 3 z 5
  •  Délka trasy: 28.7 km
  •  Celkové stoupání: 520 m
  •  Zájmové body: •Vyhlídka •Národní přírodní památka

Popis trasy

Po cyklostezce do Lokte

Trasa začíná v centru Karlových Varů v parku Meandr Ohře. Řeka Ohře vás bude doprovázet prakticky po celé trase. Podél té totiž střídavě po levém a pravém břehu dojedete až do Lokte. Cestou minete Národní přírodní památku Svatošské skály, které jsou opředeny pověstí o svatebním průvodu. K nim z Karlových Varů pojedete prakticky po absolutní rovině po asfaltové cyklostezce č. 6. Od nich potom až do Lokte lesní zpevněnou cestou Ta se místy a jen nepatrně zvlní, takže budete muset také zlehka šlápnout do pedálů. To vás alespoň připraví a zahřeje na brutální výšlap z Lokte na Kozí hřbety.

Brutální výšlap na Kozí hřbety

V Lokti se vydáte Tovární ulicí která vás dovede na cyklotrasu č. 2021 a žlutou turistickou trasu. Pojedete lesní asfaltovou cestou s úctyhodným průměrným stoupáním 9 %. Po jeho zdolání, přibližně po 1300 metrech přijde krátký úsek na odpočinek. Toho je jistě vhodné využít. K nejvyššímu bodu na trase v nadmořské výšce 591 m n. m. vede totiž stoupání hodné vrchařské prémie Tour de France. V těch nejprudších úsecích ukazoval cyklopočítač 20 %. Měření může být samozřejmě nepřesné, ale pocitově je to opravdu krpál jak … (doplňte si dle své hantýrky). Po zdolání nejvyššího bodu na trase na rozcestí Na Kozích hřbetech to bude až do cíle prakticky z kopce.

Kolem skalní vyhlídky nad údolím Ohře

Po 1700 m jízdy z kopce nepřehlédněte nepatrnou odbočku vlevo, která vás lesní cestou dovede k vyhlídce nad údolím Ohře. Výhled je sice z části krytý lesním porostem, ale i tak stojí za to z hlavní cesty odbočit. Posuďte sami ve fotogalerii. Od skalní vyhlídky klesnete opět přímo k řece Ohři ke Svatošským skalám. Od nich zpět do Karlových Varů můžete jet přímo po hlavní cyklostezce č. 6 nebo využít méně frekventovanou a technicky i fyzicky náročnější odbočku na modrou turistickou značku, která vás dovede do vilové čtvrti v Doubí. Jedná se úzkou lesní pěšinu s kořeny a kameny a lehkým stoupáním. Pro vyznavače horských kol to bude jistě lepší varianta než asfaltka podél řeky.

Fotogalerie

Mapa trasy

Stáhnout GPX