Rubriky
Cyklotrasy v ČR Cyklotrasy v Krušných horách

Na kole z Jáchymova na Klínovec (vrchol) přes vyhlídku Hadí hora a Boží dar

Jedna z náročnějších tras od spodní stanice lanové dráhy z Jáchymova na vrchol Klínovce vede po žluté turistické trase E3 kolem vyhlídky na Hadí hoře. Čeká vás fyzicky i technicky náročnější výšlap, na kterém to především za deště na kořenech či kamenech prokluzuje.

  •  Výchozí místo: Jáchymov
  •  Náročnost: 4 z 5
  •  Délka trasy: 11.3 km
  •  Celkové stoupání: 656 m
  •  Zájmové body: •Rozhledna •Vyhlídka

Popis trasy

Po žluté turistické trase na Boží Dar

Trasa začíná na parkovišti u spodní stanice lanové dráhy na Klínovci a je náročnější variantou trasy přes Pytláckou rokli z východní strany. Samozřejmě můžete využít lanové dráhy, ale pokud si chcete dát pořádně do těla, stojí za to vyzkoušet jednu z několika variant výšlapu po vlastní ose. Z parkoviště vede krátký sjezd po silnici kolem bývalého dolu Bratrství. Následuje mírný stoupavý úsek po lesní cestě. Ta je však jen na zahřátí. Ten pravý technicky náročný výjezd začne za Sporthotelem Můstek, za nímž se dáte prudce doprava na žlutou turistickou trasu

V první části je na trase spousta kamenů, které především za deště či po dešti dosti kloužou. Cesta tak prověří nejen vaše technické ale i fyzické schopnosti. Za vyhlídkou na Hadí hoře ubude kamenů. Sklon trasy se však příliš nezmění. Na úseku na žluté turistické značce se sice najde pár míst pro lehký odpočinek, neboť se i během stoupání trasa lehce narovná, ale v zásadě je to stále do kopce. Aby taky ne, když na cca 11km úseku je potřeba překonat převýšení přes 600 metrů.

Po červené turistické trase z Božího Daru na Klínovec

Na červenou turistickou značku se napojíte na Božím Daru. K ní je to lehce z kopce podél vřesoviště pod Neklidem. První polovina vede po sjezdovce ke ski areálu Neklid. Za ním vjedete do lesa. Sklon zde není nijak závratný, na náročnosti však přidávají kameny a kořeny, které přinutí pečlivě volit správnou stopu. S kolem si tedy pěkně pohrajete tak, abyste jí projeli bez výraznějšího zaváhání. Místy dá trošku zabrat, ale s troškou umu, síly a citu cestu hravě zdoláte. Po přejezdu silnice vedoucí na vrchol Klínovce budete pokračovat stále po červené turistické trase. Zde se jedná o nejprudší úsek celé trasy. Široká lesní štěrková cesta není nikterak technicky náročná a tak ji bez sebemenšího zaváhání, za to s notnou dávkou námahy, jistě zvládnete. Na vrcholu Klínovce ve výšce 1244 m n. m. se pak můžete pokochat nádhernými výhledy a vyrazit vstříc dalším cyklotrasám v Krušných horách.

Fotogalerie

Mapa trasy

Stáhnout GPX