Rubriky
Cyklotrasy na Šumavě Cyklotrasy v ČR

Hamry – hrad Kašperk

Nejnáročnější část trasy z Hamrů na Hrad Kašperk je v samém začátku, kdy je potřeba překonat téměř 500 výškových metrů. K tomuto převýšení dojde během přibližně 6km úseku, jenž nás dovede k Černému jezeru.

  •  Výchozí místo: Hamry
  •  Náročnost: 4 z 5
  •  Délka trasy: 52.9 km
  •  Celkové stoupání: 1299 m
  •  Zájmové body: •Národní park

Z Hamrů k Černému jezeru

Začínáme v Hamrech na parkovišti u malé vodní elektrárny. Několik set metrů vede mírně z kopce až na rozcestí Hamry (bus) v nadmořské výšce 582 m nad m. Odtud se dáme vlevo a začneme pomalu stoupat. Stoupání až na nejvyšší bod na trase v nadmořské výšce 1093 m nad mořem. Přibližně sedmikilometrové stoupání začíná zlehka. Stoupáme podél Bílého potoka až k rozcestí Přístřešek Pod Statečkem. Zde se dáme ostře doleva na pořádně prudké stoupání, které zde dosahuje průměrného sklonu 9 %, přičemž nejprudší (nadprůměrné) stoupání je těsně před vodopádem Bílá strž. Následuje již jen 100 výškových metrů a dostaneme se do nejvyššího bodu na trase. Z něj nás čeká krátký sjezd k Černému jezeru. Odtud má trasa prakticky již jen klesající tendenci.

Kolem Zhůřských luk

Nejkrásnější část trasy vede podél 1. zóny NP Zhůřské louky podél Křemelné. Ke kochání se krásnými pohledy na šumavskou krajinu láká také sklon trasy, který je několik kilometrů až do Anína prakticky jen z kopce. Nejnáročnější technický výšlap nás čeká z Anína k hradu Kašper. Zde se nabízí několik možností. My jsme to nyní vzali oklikou přes Žlíbek a Kavrlík s ohledem na to, že na přímé cestě k hradu byl zákaz vjezdu. Ve Žlíbku doporučuji uhnout doprava směrem ke zřícenině hradu Pustý Hrádek, odkud se pokocháte nádherným pohledem na Kašperk.

Mapa trasy

Stáhnout GPX

Fotogalerie