Rubriky
Cyklotrasy v ČR Cyklotrasy v Plzni a okolí Cyklotrasy v západních Čechách

Cyklotrasa z Třemošné k Hromnickému jezírku

  •  Výchozí místo: Třemošná
  •  Náročnost: 2 z 5
  •  Délka trasy: 20 km
  •  Celkové stoupání: 377 m
  •  Zájmové body: •Vyhlídka •Přírodní památka

Popis trasy

Cyklotrasa z Třemošné kolem Hromnického jezírka vede v převážné části 20km trasy po lesních či polních cestách mimo silnici. Na auta tak narazíte prakticky jen při dvou přejezdech mezi lesními úseky a to jen na vedlejších cestách. Silničního provozu se tedy bát nemusíte.

Trasa začíná v Třemošné, ze které se vydáte směrem po NS okolo břehů podél Bílého potoka ke skalnímu útvaru Kvočna. Za jezírkem se vydáte ostře doleva na polní cestu – žlutou turistickou značku. Po přejezdu úzké lávky vás čeká krátký lesní úsek po kterém dojedete do chatové oblasti. Za ní si můžete vybrat, zda řeku Třemošnou zdoláte mokrou nohou nebo suchou po dřevěné lávce.

Po krátkém silničním přejezdu pokračujete opět po žluté turistické značce až do Žichlic. Tento úsek je velmi hravý. Jedná se o úzkou lesní pěšinku zaseknutou ve svahu nad říčkou Třemošná.

Ze Žichlic k Hromnickému jezírku se dostanete po NS Býkov – Žichlice. Nejprve zdoláte přibližně 800m úsek po mírném stoupání po silnici a po té po prudké odbočce vás čeká a nemine krátký prudký úsek po široké štěrkové cestě k Hromnickému jezírku. Doporučuji odbočit z  NS Býkov – Žichlice doleva (jezírko budete mít po pravé ruce) a vychutnat si technickou pasáž po štěrkové cestě, na které se střídá prudký sjezd s ještě prudším výjezdem. Na samém vrcholu se můžete pokochat neokoukatelným pohledem na jezírko.

Od Hromnického jezírka dokončíte okruh po NS Býkov – Žichlice zpět do Třemošné. Zde vás čeká široká lesní cesta bez technických nástrah s jen mírně zvlněným terénem který má od rozcestí Kosina převážně klesající charakter.

Mapa trasy

Stáhnout GPX

Fotogalerie