Rubriky
Cyklotrasy v ČR Cyklotrasy v Krušných horách

Cyklotrasa Boží Dar – Potůčky a zpět

Přibližně 30km okruh z Božího Daru do Potůčků má jen minimální převýšení. Provede vás technicky nenáročnými lesními cestami, na kterých spatříte řadu krásných výhledů do krušnohorské krajiny. Na obtížnosti však přidává vítr na otevřených cestách, kterých je v těchto místech poměrně dost.

  •  Výchozí místo: Boží Dar
  •  Náročnost: 2 z 5
  •  Délka trasy: 31.8 km
  •  Celkové stoupání: 396 m
  •  Vhodné pro cyklovozík: Ano
  •  Zájmové body: •Národní přírodní rezervace

Popis trasy

Boží Dar je vhodným místem, odkud projet Krušné hory na kole. Po cyklostezce a následně po málo frekventované silnici se dostaneme až do Bludné. Mohli bychom využít delší trasy kolem Božídarského Špičáku, Mrtvého rybníku přes Ryžovnu a Červenou jámu, jenže tato varianta je kratší a přívětivější pro rodiny s dětmi či s cyklovozíkem. V Bludné se dáme doprava, odkud budeme až do Potůčků klesat. Cestou mineme bývalý důl  Pomoc Boží či NS Blatenský příkop.

Po příjezdu do Potůčků uhneme na rozcestí U Přejezdu na cyklotrasu č. 2198. Zde v téměř přesné polovině se nachází nejnižší místo na trase. Odtud to bude zpět na Boží Dar jen do kopce. Jedná se o pozvolné stoupání podél Podleského potoka až k rozcestí Podlesí. Odtud bude sklon trasy ještě příjemnější. Prakticky rovinatý úsek vás dovede Přírodním parkem Zlatý kopec k rozcestí Myslivny. Zde stojí za to zastavit a vychutnat si (kromě občerstvení) nádherný pohled na krajinu Krušných hor s dominujícím Božídarským Špičákem. Na rozcestí Myslivny se můžete vydat vlevo směrem Přírodní park Zlatý kopec a následně NS Ježíškova cesta nebo vpravo na cyklostezku č. 23 vedoucí po silnici zpět na Boží Dar.

Fotogalerie

Mapa trasy

Stáhnout GPX