Rubriky
Cyklotrasy v ČR Cyklotrasy v Krušných horách

Cyklotrasa z Božího Daru kolem Mrtvého rybníku a Božídarského rašeliniště

Táhlý výšlap na začátku, příjemný trail z Neklidu či pohodová lesní cesta okolo Božídarského rašeliniště. To nabízí nenáročný okruh se začátkem i cílem v centru Božího Daru.

  •  Výchozí místo: Boží Dar
  •  Náročnost: 2 z 5
  •  Délka trasy: 24.2 km
  •  Celkové stoupání: 357 m
  •  Zájmové body: •Národní přírodní rezervace

Úvodní trail na Neklidu

Hned na úvod trasy si vyšlápneme táhlé stoupání podél lanové dráhy na Neklid k Boží vyhlídce. Zde je totiž schovaný malý trail, který stojí za to sjet hned na začátku při plné síle. Jedná se o nenáročný trail, který zvládne i biker začátečník. Obsahuje vysoké klopené zatáčky, lavice i boule. Nic není potřeba skákat, vše se dá s přehledem přejet v takové rychlosti, na jakou si každý troufne.

Po silnici nebo po cyklotrase

Po sjezdu opět do centra Božího Daru si můžete vybrat mezi cyklotrasou č. 23 nebo silnicí vedoucí směr Horní Blatná. My pro velké množství turistů pohybujících se neohleduplně po celé šíři stezky nyní ve směru dolu volíme silnici. Ta má převážně klesající charakter, vede kolem NS Blatenský příkop a dovede nás až do Bludné. Zde se dáme ostře doleva na lesní šotolinovou a následně na techničtější kamenitou cestu.

Do nejnižšího bodu na trase do Hřebečné nás dovede zmíněná kamenitá, technicky středně náročná lesní cesta. Při sjezdu se můžeme kochat nejen cestou samotnou, ale také krásnými výhledy do Krušných hor s v pozadí dominujícím Plešivcem.

Druhá polovina trasy nás povede na hranici Božídarského rašeliniště. Při kroužení kolem něj se dostaneme k nádhernému Mrtvému rybníku, u kterého stojí za to zastavit a pokochat se klidem, který toto místo nabízí a načerpat síly na zbytek trasy. Kousek od vrcholu Božídarského Špičáku se napojíme na NS Ježíškova cesta, odkud budeme mírně stoupat až do cíle – do centra Božího Daru.

Mapa trasy

Stáhnout GPX

Fotogalerie