Jízdní kola Author

Značka Author je jedním z největších dovozců a prodejců jízdních kol všech typů na našem trhu a ve Slovensku. Firma byla založena v roce 1990. Od roku 1993 byl zahájen dovoz horských kol. Kola byla dovážena z Asie právě pod značkou Author. V následujících letech firma dovážela nejvíce kol do České republiky. Od roku 1998 se zaměřuje také na prodej cyklistických doplňků.

V tomto roce byla také založena celá řada doplňků Author plus. Od roku 1999 začínají spadat nižší modely dospělých kol pod značku Madison. Od roku 2001 existuje také Author tým, který shromažďuje jezdce účastnící se mezinárodních závodů. Již v prvním roce zaznamenali značné úspěchy. V roce 2003 firma oslavila již desátou kolekci vydaných kol.

Společnost se začíná také zajímat o tvorbu dámských závodních kol. Author také začal pořádat cyklomaratony, mezi nejznámější patří Nova author cup a author král Šumavy. Od roku 2006 můžete nacházet v kolekcích nových modelů kola, která mají celokarbonový rám. Tyto rámy vynikají vysokou pevností a lehkostí. Jednou z nevýhod může být křehkost. Tyto rámy se tedy nejvíce využívají u silničních kol. Od roku 2007 jsou vyráběny další nové komponenty pod záštitou firmy.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Značky kol a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.