Dětské jízdní kolo

Dětská kola prakticky splňují všechny požadavky jako kola pro dospělé. Existuje zde však řada konstrukčních odlišení. Dětská kola se se rozdělují podle velikosti. Nejmenší jsou kola o velikosti dvanáct palců. Následně roste velikost vždy o dva palce až do limitu dvacet čtyři palců. Kola nejsou vybavena tak dobře jako kola dospělých. Je to z důvodu, že na horských kolech děti nejezdí tak náročné a dlouhé trasy jako dospělí.

Je tedy zbytečné, aby kola byla drahá a vybaveny komponenty nejvyšších řad. Základem je koupit takové kolo, které se dítěti líbí. Na to jestli se jedná o střední nebo nižší třídu výbavy se dítě již vetšinou nestará.

Navíc kola nejmladších jsou často pod zcela jiným náporem. Kola se budou při hrátkách venku válet po zemi a podobně. Samozřejmě, že pokud se Vám kolo již od pohledu nezdá dostatečně stabilní a bezpečné není dobré jej kupovat, protože jde především o bezpečnost Vašich dětí. Zcela povinnou částí výbavy dětských kol jsou helmy. Helma může dítě uchránit před nepříjemným zraněním. Dětská kola musejí být také bezpodmínečně vybaveny odrazkami a světly, protože je důležité, aby bylo dítě vidět na silnici.

Pokud se jedná o nejmenší děti je možné ke kolu připojit i pomocná kolečka, která brání pádu. Dítě si osahá základy rovnováhy na kole a poté jízdu bez nich zvládne mnohem lépe.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Speciální jízdní kola a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.