Favorit jízdní kola

Jízdní kola Favorit již mají zcela jistě svůj vrchol dávno za sebou. Přesto se tato značka stále prodává. Je oblíbená u lidí, kteří mají kolo pouze jako přepravní prostředek z jednoho konce vesnice na druhý. Kola spadají do nejlevnější cenové kategorie a odpovídá tomu i jejich osazení komponenty a jízdní vlastnosti. Nové modely horských kol Favorit 2011 nejsou ani vybaveny odpruženou přední vidlicí. Kola mají velmi jednoduchý design, řekli bychom až zastaralý a nelíbivý. Jejich komponenty jsou více než průměrné.

Přesmykače, kazety, náboje a další komponenty neoplývají přílišnou kvalitou. Pokud byste se na takovém kole vydali na celodenní maratón asi se vrátíte s pár trubkami a rozsypaným rámem kola. Modelová řada 2010 je na to o něco lépe, zde jsou modely vybaveny odpruženou přední vidlicí. Jedná se však o pružinové vidlice, u nichž nejde nastavit síla odskoku. Navíc je jasnou známkou prodejnosti a kvality kol, že rok staré modely jsou lepší než současné.

Zkrátka a dobře značka nemá již takové zisky, aby mohla vyvíjet kvalitní nová kola. Je zastoupena jinými top značkami, které se dokáží o své klienty velmi dobře postarat a nabízí komfort. Navíc horská kola nebudou schopna zvládat nejtěžší terén a neposkytují dostatečný komfort z jízdy. Asi nejlepší řadou od Favoritu jsou trekingová kola určená pro jízdu ve městě. Poskytují dostatečnou výbavu, jsou opatřena i nosičem, na němž můžete přepravovat nákup a podobně.

Favorit například vůbec nevyrábí silniční kola. V nabídce najdete dětská kola, která by Vašim dětem mohla stačit, protože děti s koly často zacházejí velmi divoce.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Levná kola a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.