Jízdní kola

Jízdní kolo je součástí každé domácnosti. Díky jízdním kolům se můžeme přemísťovat na krátké či vyšší vzdálenosti. Můžeme cestovat v terénu či po silnici a poznávat nové krásy naší země. Navíc cykloturistika je jedním z nejvíce pěstovaných sportů u nás.

Jízdní kolo si můžete koupit v mnoha podobách, ty základní jsou horská kola, celoodpružená kola, enduro a freeride kola, trekingová kola, crossová kola, městská kola, silniční kola, triathlonová a cyklocrossová kola, BMX kola, downhill kola a mnoho dalších kategorií.

Mezi nejznámější značky kol patří Ghost, GT, Giant, Specialized, Kellys, Cannondale, Merida, Mongoose a další. Tyto značky produkují velmi kvalitní modely ve všech cenových kategoriích.Značky produkují každým rokem nové modely kol, což znamená, že rok staré modely jsou pravidelně v akčních slevách, čehož využívá mnoho bikerů. Poslední dobou je u nás velmi oblíbená horská cyklistika a sjezdy. Jde o skvělý pocit z jízdy v terénu, navíc díky moderním kolům si můžete dovolit projíždět náročným terénem bez obtíží. Celoodpružená kola Vás podrží v zatáčkách a náročném terénu jako žádná jiná. Tato kola jsou vybaveny středovým tlumičem, který je velmi spolehlivý.

Tlumič je kombinací vzduchové a olejového tlumení a vracení se do základní polohy. Proto je nutné jej dofoukat na přesnou hmotnost jezdce. Dofukuje se speciální pumpou, která dokáže hustit velké tlaky, protože v tlumičích může být i více než deset atmosfér tlaku.

Přední vidlice i tlumič se dají buď velmi přitvrdit pro jízdu na rovině a nebo úplně uzamknou. Problémy mohou vznikat u méně kvalitních komponentu, které se po čase nebudou při častém zamykání vracet do původní polohy. V takovém případě je potřeba udělat revizi vidlice a vyměnit její kapalinu.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Jízdní kola a výbava a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.